Saglam Cam

GÜVENLİK CAMLARI

Lamine camlar iki veya daha fazla camın  özel bağlayıcı PVB  ( 0,38 veya 0, 76 ) yardımı ile  ısı ve basınç altında birleştirilmesi ile  üretilir.

ÖZELLİKLERİ

·         Cam kırıldığında cam parçalarını tutar ve yaralanmaları önler. (Araba  ön camı gibi.)

·         Dışarıdan gelebilecek  darbelerden korunmayı sağlar.

·         Gürültü  yalıtımı sağlar.

·         Eşyaların  ve kumaşların  renklerinin solmasına sebep olan UV (ultraviole ) ışınlarının geçişini  % 97 oranında engeller.

·         Isıcam  camı olarak da   kullanılır.

·         Yerden başlayan camlamalarda cam kırılmasına karşı mutlaka lamine camlar kullanılmalıdır.Özellikle çocuklarımızın cam kırılmasından korunmasında bu cam kullanılmalıdır.

·         Baş üstü camlardada muhakkak Lamine cam kullanılmalıdır.(Birisi üzerinde yürüdüğünde , kar sebebi ile veya başka bir ağırlık / darbe ile kırıldığında aşağıda bulunan  insanların yaralanması engellenir.)

·         Kullanım yerleri :  Vitrinler ,çatı ve  tavan camları ,rüzgarlıklar ,korkuluklar ,iç bölme panoları ,çocuk yuvaları  ,  spor  kompleksleri v.b…

·         Lamine camlar , 3+3 , 4+4 , 5+5 ve 6+6 olarak standart  üretilir. İstendiğinde daha kalın camlarla özel olarak  da imal edilebilir

·         PVB  standartta şeffaf dır ancak  opak veya başka renklerde de özel imal edilebilir.

·         ÖNEM Lİ : Kırılmaz cam diye halk arasında konuşulan yanlış  bir tabir vardır. . Lamine cam kırılır  ancak dağılmaz. İstenildiğinde kırılmaya dayanıklı ( temperli ) camlar lamine edilerek daha üstün bir cam yapılabilir.

www.gurultucozum.com sitemize detaylar için bakabilirsiniz.

 
< Önceki   Sonraki >
 
 

Saglam Cam Saglam Cam - GÜVENLİK CAMLARI

Copyright © 2011  HAZIRLAYAN : Bakirkoy Web Tasarim